Zack Lykkegaard has logged 211 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
Edit this entry  
19
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
16
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
The Devil's Disciple

The Devil's Disciple

1959
×
Read the review Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
08
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
06
Sinbad and the Eye of the Tiger

Sinbad and the Eye of the Tiger

1977
×
Edit this entry  
05
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
02
The Golden Voyage of Sinbad

The Golden Voyage of Sinbad

1973
×
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
28
Jack Frost

Jack Frost

1979
×
Edit this entry  
27
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The 7th Voyage of Sinbad

The 7th Voyage of Sinbad

1958
×
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
19
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Descent: Part 2

The Descent: Part 2

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
Samurai Marathon

Samurai Marathon

2019
×
Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

1931
×
Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
07
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
Edit this entry  
06
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
Edit this entry  
06
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Vampires

Vampires

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Son

Son

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry