• The Batman

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Uncharted

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Cry Macho

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Even in Dreams

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Captain Marvel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • About Time

    ★★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★★

  • Observe and Report

    ½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Iron Man

    ★★★

  • Trick 'r Treat

    ★★★½

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Zodiac

    ★★★★