Zachary has logged 22 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miner's Mountain

Miner's Mountain

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
High School of the Dead: Drifters of the Dead

High School of the Dead: Drifters of the Dead

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cat People

Cat People

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Spy

My Spy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
An Ideal Host

An Ideal Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dungeons & Dragons

Dungeons & Dragons

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★½
Read the review Edit this entry