• The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Eli

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • The Beach House

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Itsy Bitsy

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★½

  • The Wretched

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • I See You

    ★★★★

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • Polaroid

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mirage

    ★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★

  • The Wind

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • Why Don't You Just Die!

    ★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Marrowbone

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Dark Tower

    ★★½

  • The Endless

    ★★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★★½

  • The Void

    ★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Godzilla

    ★★★½

  • Nymphomaniac: Vol. II

    ★★★

  • Nymphomaniac: Vol. I

    ★★★

  • The Thing

    ★★★½

  • Sleep Tight

    ★★★★

  • Piranha 3D

    ★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • Triangle

    ★★★★

  • The Midnight Meat Train

    ★★★★

  • The Ruins

    ★★★½

  • Mirrors

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½