RSS feed for Zach

Zach has logged 42 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hercules

Hercules

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Public Enemies: The Golden Age of the Gangster Film

Public Enemies: The Golden Age of the Gangster Film

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
To Hell and Back: The Making of 3 From Hell

To Hell and Back: The Making of 3 From Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Many Adventures of Winnie the Pooh

The Many Adventures of Winnie the Pooh

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Madhouse

Madhouse

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Valley of Gwangi

The Valley of Gwangi

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dinosaurus!

Dinosaurus!

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
100 Rifles

100 Rifles

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Make Mine Music

Make Mine Music

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
At the Earth's Core

At the Earth's Core

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry