• The Dig

    ★★½

  • It Snows in Benidorm

    ★★

  • La calle del Agua

    ★★★★½

  • Señora Panadera

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Pilátus

    ★★★★

  • Anatomy of a Dandy

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Glimpses from a Visit to Orkney in Summer 1995

    ★★★★★

  • Enfant Terrible

    ★½

  • Autoficción

    ★★

  • Solar Noise

    ★★½

  • Her Socialist Smile

    ★★★

  • Mammon

    ★★★½

  • Marygoround

    ★★★

  • Point and Line to Plane

    ★★★½

  • Lost Horse

    ★★½

  • La travesía

    ★★

  • Correspondence

    ★★½

  • France Against the Robots

    ★★★½

  • Ni oblit ni perdó

    ★★

  • Isabella

    ★★★½

  • Last and First Men

    ★★★½

  • Notes from the Underworld

    ★★★

  • Mum, Mum, Mum

    ★★★½

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • sin título (año pasado)

    ★★★

  • Voices in the Wind

    ★★★★

  • Time of Moulting

    ★★★½

  • Helene

    ★★★

  • All for My Mother

    ★★½

  • Cuando acabe el verano

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • Ardara

    ★★★½

  • My Mexican Bretzel

    ★★★★

  • As mortes

    ★★½

  • The Poets Visit Juana Bignozzi

    ★★★★

  • Violeta no coge el ascensor

    ★★½

  • I Invite You to My Execution

    ★★★★

  • The New Bauhaus

    ★★★½

  • On the Quiet

    ★★½

  • The Forest of Love

    ★★★

  • The Audition

    ★★½

  • Saturday Fiction

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Queen Lear

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

  • The August Virgin

    ★★★½

  • The Night Before

    ★★★

  • The Shock of the Future

    ★★★

  • A Frenchman

    ★★½

  • To the Ends of the Earth

    ★★½

  • Oh Mercy

    ★★

  • Dwelling in the Fuchun Mountains

    ★★★★½

  • Fire Will Come

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★

  • Nina Wu

    ★★★

  • To Live to Sing

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • On a Magical Night

    ★★★

  • Forman vs. Forman

    ★★★½