Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Final Exit of the Disciples of Ascensia

The Final Exit of the Disciples of Ascensia

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★
Edit this entry  
22
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jean de Florette

Jean de Florette

1986
×
★★★★
Edit this entry  
27
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
And Then There Were None

And Then There Were None

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★
Edit this entry  
15
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rubber

Rubber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry