RSS feed for Zak

Zak has logged 166 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Who Killed Garrett Phillips?

Who Killed Garrett Phillips?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★½
Edit this entry  
21
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Blob

The Blob

1958
×
★★★½
Edit this entry  
01
League of Legends Origins

League of Legends Origins

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Edit this entry  
28
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Edit this entry  
26
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★½
Edit this entry  
24
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
13
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
½
Edit this entry  
15
The War Room

The War Room

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★★
Edit this entry  
31
Serenity

Serenity

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★
Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★
Edit this entry  
03
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry