Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Men

Men

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★½
Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Our Blues

Our Blues

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
My Liberation Notes

My Liberation Notes

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Away We Go

Away We Go

2009
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lover

The Lover

1992
×
★★★
Edit this entry  
27
X

X

2022
×
½
Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Edit this entry  
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Twenty Five Twenty One

Twenty Five Twenty One

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Table 19

Table 19

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Stoker

Stoker

2013
×
★★½
Edit this entry  
07
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★½
Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Edit this entry  
12
Tall Girl 2

Tall Girl 2

2022
×
Edit this entry  
11
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Marry Me

Marry Me

2022
×
½
Edit this entry