• The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★

  • Deep Water

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★★

  • Behind the Scenes With Jane Campion

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • All Madden

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Olaf Presents

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • New York Ninja

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Copshop

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The 8th Night

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • A Cinderella Story: Starstruck

    ★★

  • False Positive

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½