Sort by

Zak has logged 690 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hired!

Hired!

1940
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blume in Love

Blume in Love

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star in the Night

Star in the Night

1945
×
★★½
Edit this entry  
28
Catfish

Catfish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cheech & Chong's The Corsican Brothers

Cheech & Chong's The Corsican Brothers

1984
×
Read the review Edit this entry  
26
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lords of Flatbush

The Lords of Flatbush

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nutcracker: The Motion Picture

Nutcracker: The Motion Picture

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fort Apache, the Bronx

Fort Apache, the Bronx

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rage

Rage

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
What Did You Do in the War, Daddy?

What Did You Do in the War, Daddy?

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Captain Blood

Captain Blood

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Strip Search

Strip Search

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pee-wee's Playhouse Christmas Special

Pee-wee's Playhouse Christmas Special

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Voyage to the Prehistoric Planet

Voyage to the Prehistoric Planet

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Krampus: The Christmas Devil

Krampus: The Christmas Devil

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
A New Romance of Celluloid: The Miracle of Sound

A New Romance of Celluloid: The Miracle of Sound

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jim Gaffigan: Mr. Universe

Jim Gaffigan: Mr. Universe

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
House of Bamboo

House of Bamboo

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fury Of The Karate Experts

The Fury Of The Karate Experts

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Night of Death

Night of Death

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blood & Donuts

Blood & Donuts

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bunny Lake Is Missing

Bunny Lake Is Missing

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dark Blue

Dark Blue

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Redemption: Kickboxer 5

The Redemption: Kickboxer 5

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Art of the Steal

The Art of the Steal

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The War Room

The War Room

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Golem

The Golem

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry