Sort by

Zak has logged 53 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Time Machine

The Time Machine

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Point Blank

Point Blank

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Like Water for Chocolate

Like Water for Chocolate

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Z

Z

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Brief History of Time

A Brief History of Time

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Los Bandoleros

Los Bandoleros

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wind and the Lion

The Wind and the Lion

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yomeddine

Yomeddine

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Whisky Galore!

Whisky Galore!

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Heaven's Gate

Heaven's Gate

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Victor Sjöström - A Portrait

Victor Sjöström - A Portrait

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Outlaw and His Wife

The Outlaw and His Wife

1918
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antonia's Line

Antonia's Line

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blue Thunder

Blue Thunder

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Seven Five

The Seven Five

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Band Aid

Band Aid

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Detention

Detention

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
They Were Expendable

They Were Expendable

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gantz:O

Gantz:O

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fences

Fences

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fu Yoga

Kung Fu Yoga

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Turbo Charged Prelude for 2 Fast 2 Furious

The Turbo Charged Prelude for 2 Fast 2 Furious

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Spirit of St. Louis

The Spirit of St. Louis

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry