Sort by

Zach has logged 51 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hector and the Search for Happiness

Hector and the Search for Happiness

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Edit this entry  
22
Umberto D.

Umberto D.

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inception

Inception

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cars

Cars

2006
×
★★★
Edit this entry  
11
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Edit this entry  
09
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
02
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry