• Fire Island

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Scream

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • tick, tick...BOOM!

  • Eternals

  • Antlers

  • The Guilty

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • Dune

  • The Power of the Dog

  • Malignant

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Old

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

  • Luca

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Cruella

  • Mortal Kombat

  • Zack Snyder's Justice League

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

  • The Superdeep

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Run

  • Nomadland

  • The New Mutants

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

  • Miss Americana

  • Underwater

    ★★★★

  • The Grudge

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Lucy in the Sky

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • The Kitchen

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★