Zane has logged 298 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Edit this entry  
16
The Tribes of Palos Verdes

The Tribes of Palos Verdes

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Johnny Guitar

Johnny Guitar

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Antichrist

Antichrist

2009
×
Edit this entry  
25
Weekend

Weekend

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Come Swim

Come Swim

2017
×
Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Grey Gardens

Grey Gardens

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry