Zane has logged 164 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Greta

Greta

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Meet the Robinsons

Meet the Robinsons

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry