• Star Wars Collection

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • The Lodge

  • American Factory

    ★★★½

  • Fyre

  • Fyre Fraud

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bad Times at the El Royale

  • mid90s

  • Maiden

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • The Favourite

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Best F(r)iends: Volume 2

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Super Troopers 2

    ★★½

  • Rampage

  • Do You Trust this Computer?

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Winchester

    ★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Eighth Grade

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • The Night Eats the World

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Daddy's Home 2

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Creep 2

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Tough Guys

    ★★½

  • Revenge

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • The Ritual

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Best F(r)iends: Volume 1

    ★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★½