Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
Edit this entry  
15
Life During Wartime

Life During Wartime

2009
×
★★★
Edit this entry  
10
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
½
Edit this entry  
29
Maiden

Maiden

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Taken

Taken

2008
×
★★½
Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Kedi

Kedi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lodge

The Lodge

2019
×
Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
21
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
Read the review Edit this entry  
18
The Beverly Hillbillies

The Beverly Hillbillies

1993
×
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
04
The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
American Factory

American Factory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
mid90s

mid90s

2018
×
Edit this entry  
10
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Edit this entry  
07
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
20
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
Read the review Edit this entry  
23
Vice

Vice

2018
×
Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
Edit this entry  
14
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
Edit this entry  
02
Fyre

Fyre

2019
×
Edit this entry  
29
Half Baked

Half Baked

1998
×
★★★
Edit this entry  
25
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
Edit this entry  
18
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Edit this entry  
29
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
22
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry