RSS feed for Zane

Zane has logged 18 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★
Edit this entry  
29
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★½
Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★½
Edit this entry  
23
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Birdemic: Shock and Terror

Birdemic: Shock and Terror

2010
×
½
Edit this entry  
20
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
Edit this entry  
19
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
Edit this entry  
17
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Edit this entry  
14
Tucker and Dale vs Evil

Tucker and Dale vs Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Altered States

Altered States

1980
×
★★★
Edit this entry  
04
Sriracha

Sriracha

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★
Edit this entry