RSS feed for Zane

Zane has logged 16 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tough Guys

Tough Guys

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★
Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★
Edit this entry  
09
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Beyond the Mat

Beyond the Mat

1999
×
★★½
Edit this entry  
04
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
03
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry