RSS feed for Zane

Zane has logged 122 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Pecker

Pecker

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
Edit this entry  
21
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Dream/Killer

Dream/Killer

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mothra

Mothra

1961
×
★★½
Edit this entry  
19
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
17
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★
Edit this entry  
15
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Edit this entry  
14
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★
Edit this entry  
12
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★½
Edit this entry  
11
Jason X

Jason X

2001
×
Read the review Edit this entry  
10
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Winchester

Winchester

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
01
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Very Long Engagement

A Very Long Engagement

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Brüno

Brüno

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Deep Web

Deep Web

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Endless

The Endless

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry