RSS feed for Zane

Zane has logged 115 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
Edit this entry  
29
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Chappie

Chappie

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Edit this entry  
01
Best F(r)iends: Volume 2

Best F(r)iends: Volume 2

2018
×
★★
Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★½
Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Rampage

Rampage

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Willow

Willow

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Krrish

Krrish

2006
×
Edit this entry  
28
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★½
Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★
Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★½
Edit this entry  
08
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★
Edit this entry  
05
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
22
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
Over the Top

Over the Top

1987
×
★½
Edit this entry  
03
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
X2

X2

2003
×
Edit this entry  
01
X-Men

X-Men

2000
×
Edit this entry  
31
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★
Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Limey

The Limey

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Escape

The Escape

2016
×
★½
Edit this entry  
17
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★½
Edit this entry  
07
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★
Edit this entry  
28
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★½
Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Apocalypto

Apocalypto

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★
Edit this entry