Sort by

Aaron has logged 134 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fool's Paradise

Fool's Paradise

2023
×
Read the review Edit this entry  
19
Fast X

Fast X

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Air

Air

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Superman III

Superman III

1983
×
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Superman II

Superman II

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocky V

Rocky V

1990
×
Read the review Edit this entry  
04
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Ghosted

Ghosted

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hamlet

Hamlet

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Spirit of St. Louis

The Spirit of St. Louis

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klute

Klute

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Life of Emile Zola

The Life of Emile Zola

1937
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry