• Dear Evan Hansen

  • Old

  • Titane

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

  • The Sparks Brothers

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Onward

  • Travel Hymn

  • Sonic the Hedgehog

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • The Platform

  • Joker

  • Tell Me Who I Am

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

  • The Beach Bum

    ★★★★★

  • Honey Boy

  • Fyre

  • Surviving R. Kelly

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Venom

  • High Life

  • Halloween

  • Suspiria

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

  • Solo: A Star Wars Story

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Getting Over

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

  • Mandy

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★