Darria has logged 94 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Muppets

The Muppets

2011
×
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Hated: GG Allin & The Murder Junkies

Hated: GG Allin & The Murder Junkies

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Venom

Venom

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shootist

The Shootist

1976
×
Read the review Edit this entry  
12
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
Read the review Edit this entry  
04
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Final Flesh

Final Flesh

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Demetri Martin: Live (At The Time)

Demetri Martin: Live (At The Time)

2015
×
Edit this entry  
10
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
UHF

UHF

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rose Gold

Rose Gold

2017
×
Edit this entry  
27
Bound

Bound

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
Read the review Edit this entry  
06
Shortbus

Shortbus

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
19
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flesh + Blood

Flesh + Blood

1985
×
Read the review Edit this entry  
13
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Standing in the Shadows of Motown

Standing in the Shadows of Motown

2002
×
Edit this entry  
29
Buy the Ticket, Take the Ride

Buy the Ticket, Take the Ride

2006
×
Edit this entry  
29
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memento

Memento

2000
×
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry