zara has logged 31 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wishgranter

The Wishgranter

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Negative Space

Negative Space

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Inextinguishable Fire

The Inextinguishable Fire

1969
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Present

The Present

2014
×
Edit this entry  
17
Destiny

Destiny

2012
×
Edit this entry  
17
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Feast

Feast

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paisan

Paisan

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry