Sort by

zara has logged 233 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★½
Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
11
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
Edit this entry  
22
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Margarita with a Straw

Margarita with a Straw

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Last Sharknado: It's About Time

The Last Sharknado: It's About Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Miniaturist

The Miniaturist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
Read the review Edit this entry  
24
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry