• The Batman

  • No Time to Die

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Prom

    ★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★½

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Fractured

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Harriet

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Judy

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Falling Inn Love

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After

    ½

  • Missing Link

    ★★★★