Sort by

ZaraGwen has logged 47 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
CHiPS

CHiPS

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★★
Edit this entry  
20
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wounds

Wounds

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Grimsby

Grimsby

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Underwater

Underwater

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dracula

Dracula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Water

Black Water

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Billionaire Boys Club

Billionaire Boys Club

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry