Sort by

zarathoestra has logged 269 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tench

Tench

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Electric Mist

In the Electric Mist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clear History

Clear History

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Postman

The Postman

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tulipani: Love, Honour and a Bicycle

Tulipani: Love, Honour and a Bicycle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unacknowledged

Unacknowledged

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Close Encounters of the Fifth Kind

Close Encounters of the Fifth Kind

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Transit

Transit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Archive

Archive

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Legend of 1900

The Legend of 1900

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Legend of Tomiris

The Legend of Tomiris

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Falling

Falling

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry