Jo has logged 17 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cure

Cure

1997
×
★★★★
Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Primal

Primal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scoob!

Scoob!

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I ♥ Huckabees

I ♥ Huckabees

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tremors

Tremors

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vampire Hunter D

Vampire Hunter D

1985
×
Read the review Edit this entry  
02
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Edit this entry