Sort by

Zachary has logged 72 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Trust

Trust

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★½
Edit this entry  
17
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★
Edit this entry  
16
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
I Am So Proud of You

I Am So Proud of You

2008
×
★★½
Edit this entry  
16
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Boat People

Boat People

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Magic Brew

The Magic Brew

1915
×
Read the review Edit this entry  
14
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
8:46

8:46

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Happy Birthday, Marsha!

Happy Birthday, Marsha!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fury

The Fury

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of Jason

Portrait of Jason

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Francis Bacon: A Brush with Violence

Francis Bacon: A Brush with Violence

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry