• Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Fire Island

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ★★

  • Deep Water

  • Ambulance

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★½

  • X

    ★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★½

  • Moonfall

    ★★

  • Watcher

    ★★

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Anything Goes

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • Bingo Hell

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Wolf

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Jagged

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • The Alpinist

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Shadowprowler

  • Candyman

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½