Sort by

Zack has logged 319 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
Edit this entry  
31
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Val

Val

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Explant

Explant

2021
×
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saint-Narcisse

Saint-Narcisse

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
16
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
Read the review Edit this entry  
11
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
Read the review Edit this entry  
11
The Firm

The Firm

1993
×
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wolf

Wolf

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
Edit this entry  
28
Domestic Disturbance

Domestic Disturbance

2001
×
Edit this entry  
28
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Edit this entry  
27
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
Edit this entry  
25
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
Edit this entry  
25
Other People's Money

Other People's Money

1991
×
Edit this entry  
24
Blade II

Blade II

2002
×
Edit this entry  
23
Blade

Blade

1998
×
Edit this entry  
21
Dogma

Dogma

1999
×
Edit this entry  
21
Jagged

Jagged

2021
×
★★
Edit this entry