• Jurassic World Dominion

    ★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

    ★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Bubble

    ★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★★★

  • The House

    ★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Dog Cop 7: The Final Chapter

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★

  • Louise

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Good Job

  • Encanto

    ★★★★

  • Phosphorus

  • Zwischen uns

    ★★★

  • Rest in Peace

  • Eternals

    ★★★

  • Tales of the Salt Water

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Fly

    ★★★

  • The Soloists

  • Robin Robin

  • Blue Curry

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Contretemps

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

  • Golden Hour

  • Nightbooks

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★★