Sort by

zauberknochen has logged 312 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sword of God

Sword of God

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aloha

Aloha

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Help

The Help

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thirst

Thirst

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry