zauberknochen has logged 27 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Berliner

The Last Berliner

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cocoon

Cocoon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shivers

Shivers

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry