• Lightyear

    ★★★½

  • Men

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Daft Punk: Epilogue

  • Pilots

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Metagame

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • OPAL

  • The Extravaganza

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Opera

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★