luiza ✰ has logged 37 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stargirl

Stargirl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Hannah Montana: The Movie

Hannah Montana: The Movie

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Woody Woodpecker

Woody Woodpecker

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Internet - The Movie

Internet - The Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry