zayn has logged 114 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thugs of Hindostan

Thugs of Hindostan

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
White Chicks

White Chicks

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
About Time

About Time

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi

Taxi

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Greg Davies: You Magnificent Beast

Greg Davies: You Magnificent Beast

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nativity 2: Danger in the Manger!

Nativity 2: Danger in the Manger!

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Milk

Milk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pride

Pride

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

Hari Kondabolu: Warn Your Relatives

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry