zayn has logged 35 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shakespeare-Wallah

Shakespeare-Wallah

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Silence

The Silence

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Zoolander

Zoolander

2001
×
Read the review Edit this entry  
01
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Pajama Game

The Pajama Game

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hugo

Hugo

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Cuties

Cuties

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Husbands

Husbands

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Late Night

Late Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry