• Magic Medicine

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Gladiator

    ★★

  • Mulholland Drive

    ★★★½

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • Picnic at Hanging Rock

    ★★★

  • Hall Pass

    ½

  • Tomboy

    ★★★★★

  • Cléo from 5 to 7

    ★★★★

  • Seven Samurai

    ★★★★

  • Babette's Feast

    ★★★★

  • Girlhood

    ★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★