• Mixtape

    ★★★½

  • The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

  • Night Teeth

    ★★

  • What Happened, Brittany Murphy?

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • LuLaRich

    ★★★½

  • The Alpinist

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • The Lost Leonardo

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★

  • Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★½

  • Audrey

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Love and Monsters

    ★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Des

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Outcry

  • Home Movie: The Princess Bride

    ★★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Athlete A

  • A Whisker Away

    ★★

  • Becky

    ★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Undertaker: The Last Ride

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★