Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jimmy Savile: A British Horror Story

Jimmy Savile: A British Horror Story

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silence

Silence

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Picture Perfect

Picture Perfect

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Guard

The Guard

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Troy

Troy

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Paprika

Paprika

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Reign of Fire

Reign of Fire

2002
×
Read the review Edit this entry  
20
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hitch

Hitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry