felicia has logged 253 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Team Foxcatcher

Team Foxcatcher

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nobody Speak: Trials of the Free Press

Nobody Speak: Trials of the Free Press

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mixtape

Mixtape

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
14 Peaks: Nothing Is Impossible

14 Peaks: Nothing Is Impossible

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The General's Daughter

The General's Daughter

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Untold: Crimes & Penalties

Untold: Crimes & Penalties

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hangman

Hangman

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sliver

Sliver

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry