felicia has logged 29 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Final Member

The Final Member

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Congo

Congo

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Athlete A

Athlete A

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Junior

Junior

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Audrey

Audrey

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry