• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★½

  • The Card Counter

    ★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Lamb

  • Titane

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • False Positive

    ★★★

  • Fatherhood

    ★★½

  • Luca

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • The House Next Door: Meet the Blacks 2

    ½

  • In the Heights

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Here Today

    ★★½

  • Separation

    ★★

  • Voyagers

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

    ★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Phobias

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ½

  • In the Earth

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Godmothered

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • French Exit

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½