Sort by

Z has logged 411 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spymate

Spymate

2006
×
Read the review Edit this entry  
12
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Host

The Host

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★½
Edit this entry  
05
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minutes

Minutes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Agnès Varda: From Here to There

Agnès Varda: From Here to There

2011
×
Edit this entry  
27
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf Pets: A Fox Cubs Christmas Tale

Elf Pets: A Fox Cubs Christmas Tale

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★½
Edit this entry  
16
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prestige

The Prestige

2006
×
Read the review Edit this entry  
15
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
Read the review Edit this entry  
14
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
A Company Man

A Company Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry