Sort by

Z has logged 127 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Don't Go Tellin' Your Momma

Don't Go Tellin' Your Momma

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
News of the World

News of the World

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
She's All That

She's All That

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Spin

Top Spin

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
For Your Consideration

For Your Consideration

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wish You

Wish You

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
Read the review Edit this entry  
06
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Victim

Victim

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry