Sort by

Z has logged 23 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★½
Edit this entry